MERK: REVELL
SCHAAL: 1/25
Nieuw model? Nee, dat niet maar wel met nieuwe onderdelen, het chroomwerk, de banden en de ramen. De eerste Chevy die uitgegeven werd was door MPC uit 1979 maar dit model is een weergave van het model van 1985. Er is ook al een nieuwere versie uit maar dat is alleen maar een nieuwe doos.
De Chevrolet Blazer K5 van politiechef Jim Hopper van Hawkins is te zien in de eerste drie seizoenen van de aangrijpende bovennatuurlijke mysterieserie Stranger Things. De auto is eigendom van de politie van Hawkins en Hopper rijdt er in de eerste drie seizoenen mee naar verschillende belangrijke locaties als onderdeel van zijn onderzoek naar de verdwijning van Will Byers, de verkenning van de tunnels onder Hawkins en een uitgebreide reddingsoperatie om Dr. Alexie te bevrijden tijdens een Sovjet-militaire operatie onder leiding van Sovjet-soldaat en huurmoordenaar Grigori. Tijdens deze ontsnapping in 1985 raakt de motor van de auto zwaar beschadigd, waardoor de auto gedeeltelijk ontploft. Dit model op schaal 1/25 is perfect om de geliefde en iconische auto van Hopper te herdenken.
De inhoud van de envelopdoos bestaat uit de bekende gesloten plastic zakken met inhoud. De onderdelen zitten gegoten in een raamwerk, het is wel dik plastic met redelijke details. Er zijn wel gietrandjes zichtbaar maar geen flash. Mooie gedetailleerd rubberen banden. Het chroomwerk vindt ik altijd wel een best heftige glans hebben maar het zit wel in een mooi dun frame gegoten. De ramen zijn mooi helder, alleen de achterlichten en de politielampen zijn jammer genoeg niet gekleurd. Er zijn geen opties voor meerdere type velgen of motoronderdelen, maar door de hoeveelheid onderdelen lijkt de motor wel veel detail te hebben.
De gaten voor de politielampen zijn niet voorgeboord dus je zou er ook nog een andere versie van kunnen maken.
De decals en de bouwhandleiding geven je instructies om het model te maken zoals het voorkomt in de Netflix serie Stranger Things.
De bouwhandleiding is in kleur en voorzien van de 20 van de welbekende vlaggetjes met een kleurletter waarvan drie mengkleuren zijn.
Bij de eerste blik in de handleiding die de gewone volgorde om een auto te bouwen aangeeft, zie ik weinig lastige dingen. Hier en daar sta ik wel voor de keus: ga ik voor de decals of toch schilderen voor een mooiere detaillering.
Het model voelt wel vettig aan dus goed ontvetten voor je begint, en dat mist in de beschrijving. Afgezien daarvan, een uitnodigend model en leuk detail de hoed van Jim Hopper.
Reviewer: Michel Splinter
deze eerste indruk werd gepubliceerd 9 april 2025