Het weekend van 11 en 12 januari waren de hallen van de Broodfabriek in Rijswijk weer gevuld met een groot aantal modelspoorbanen, verenigingen en handelaren. De jaarlijks georganiseerde Modelspoordagen stonden in de agenda en wij hadden er reuze zin in. Onze coördinator had verschillende verenigingen bij elkaar gekregen om zo een grote verscheidenheid aan modelbouwdisciplines te kunnen tonen. De tafels werden goed bemand met leden van de IPMS Regio Zuid-Holland, ZMBC, VMWH, Teds Warhammer Club en de jongens van de KNLAF.
Op vrijdagmiddag heb ik met een collega alvast de tafels van kleden voorzien, het reclamemateriaal neergezet en uiteraard wat modellen om te showen. En daaraan koppelen we nog even tijd voor een bakkie koffie en gezellig bijkletsen met mede modelbouwers, die ook op dat moment aanwezig zijn.

bIMG 9752

De zaterdag werd weer vroeg begonnen, ook om de deelnemers van een polsbandje te voorzien, er werd dit jaar strenger op gecontroleerd. Heel begrijpelijk, als je als organisatie weet dat er veel mensen binnenlopen zonder zo'n bandje. Nadat een ieder zijn plek had veroverd en in gereedheid was gebracht, was het tijd voor koffie, koek en nog even bijpraten. De prijzen van consumpties vielen erg mee, de koffie was goed heet en smaakte voortreffelijk. De eerste bezoekers meldden zich even na 10.00 uur al aan onze tafel en waren zeer geïnteresseerd in wat wij lieten zien aan modellen en modelbouwtechnieken.

bIMG 9755

bIMG 9760

We hebben veel bezoekers uit de regio gesproken, die oprecht geïnteresseerd waren en zeker een keer een van onze regioavonden in Inter Amicos komen bezoeken. Altijd leuk. Ik zelf ben nog altijd verbaasd over het aantal modelspoorders en -bouwers, dat angstig is om hun model huisje, trein of voertuig te verouderen. Altijd geef ik aan dat alles op acrylbasis is en je alles weer kunt verwijderen om opnieuw te beginnen. Oefening baart kunst is het gezegde, ook in deze hobby. Zelf hanteer ik altijd de drie ‘G’s’ voor modelbouw; je moet er in eerste instantie Geduld voor hebben, soms heel veel geduld. Je met er je Gevoel in leggen. En als laatste je moet soms een beetje Geluk hebben met het bouwen en airbrushen. Bij mij gaat er ook wel eens iets fout, maar dan beginnen we gewoon opnieuw.

bIMG 9762

bIMG 9772

Er waren veel primeurs aanwezig, mooie modelspoorbanen uit binnen- en buitenland. Ook de handelaren waren dit jaar weer massaal aanwezig, meer als vorig jaar had ik de indruk. De zalen waren ruim opgezet met brede gangpaden. En volgend jaar gaat de organisator, van horen zeggen, nog meer uitbreiden, dus dat beloofd wat.
Het aantal bezoekers werd ook dit jaar weer overschreden met een paar honderd, wat fijn is voor onze hobby. Alle meewerkende verenigingen kunnen terugkijken op een fantastisch modelbouw weekend met veel aanloop en belangstelling. Volgend jaar staat alweer in de agenda.

bIMG 9778

bIMG 9809

Dank aan een ieder die er met zijn enthousiasme en inzet weer een mooi weekend van heeft gemaakt. Ook dank aan de organisatie voor de gastvrijheid en de medewerking, het was top.
Bezoekers met vragen en opmerkingen hebben wij weer op weg geholpen om ook hun droom te kunnen verwezenlijken. Dóor modelbouwers, vóor modelbouwers, blijft ons motto.

Tekst en foto's: Kees Onderwater. Eindredactie: Patrick Verschut